Jaskra jest chorobą, na którą składają się liczne dolegliwości, powodujące zanik nerwów wzrokowych, co prowadzi do nieodwracalnej ślepoty. Jaskrę można leczyć całe życie, choć im wcześniej wykryta choroba, tym skuteczniejsze są efekty podjętego leczenia.

Sposoby leczenia jaskry

leczenie jaskry ŁódźIstnieją różne metody leczenia jaskry, natomiast wyłącznie lekarz okulista może ocenić, która z nich będzie najskuteczniejsza w danym przypadku. Jednym ze sposobów na złagodzenie dolegliwości związanych z jaskrą jest terapia farmakologiczna. Okulista przepisuje środki w postaci kropli do oczu, które podaje się prosto do worka spojówkowego.

Kolejną metodą leczenia jaskry jest laseroterapia, która sprawia, że jakość widzenia może znacznie się polepszyć. Nie u każdego pacjenta jednak można wykorzystać metodę laserową, gdyż istnieją na to liczne przeciwwskazania.

Operacja jaskry

Ostateczną metodą na leczenie tej choroby jest operacja. Choć w większości przypadków operacja jaskry nie pomaga w przywróceniu wzroku, może skutecznie zahamować postęp utraty widzenia.

Nasz wyspecjalizowany okulista z Łodzi zajmuje się leczeniem jaskry, dobierając metodę, która zapewni oczekiwane efekty. Oferujemy kompleksowe wykonanie badań przy pomocy odpowiedniego sprzętu.
Pacjenci z Łodzi mogą zgłosić się do okulisty na konsultacje, w celu zdiagnozowania jaskry lub innych chorób wzorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *